Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jason Marsden- Rich

8. 3. 2008

Jason Marsden

Datum narození: 3.1.1975

Místo narození: Providence (Rhode Island)

Koníčky: bruslení, kreslení, plavání a sbírání Disneyho videí

Životopis: Jason Marsden se narodil v provincii Rhode Island v USA. Je nejmladší ze čtyř dětí - má dva starší nevlastní bratry Ricka a Marka a starší nevlastní sestru Anu. Jeho otec, Myles Marsden založil státní balet, takže byl Jason už jako malý mezi herci a dalšími umělci. Rodičů známí ho doporučily svým agentům a tak dostal svou první šanci a to v reklamě na mlíko.

Když mu bylo jedenáct přestěhovali se z Rhode Islandu do Kalifornie a tam dostal svojí první roli v dlouho běžícím americkém seriálu GENERAL HOSPITAL jako třetí dítě
 Alana Quartermaina. Další dva roky dostával jen menší role a mezi tím navštěvoval základní školu. Zanedlouho přišla nabídka na roli v nově pojmenovaném THE MUNSTERS na THE MUNSTERS TODAY, kde hrál Edieho Munster, ve stejnou dobu přišla i jeho první nabídka na dabování v novém animovaném seriálu Gumítci (The Gummi Bears).

Jason Marsden pokračoval s menšími rolemi až do roku 1992 kdy přišla nabídka na hraní Dasha X v seriálu EERIA INDIANA,ve kterém jak sám řekl se mu hrálo nejlíp, protože si z něj odnesl skvělé vzpomínky. A i když bylo odvysíláno jen jedenáct epizod a Jason byl jen v šesti stejně byl víc a víc populární.

I když začel jako herec jeho herecké schopnosti v dabování byly skvělé, takže další čtyři roky jen daboval třeba v A GOOFY MOVIE (1995). Pracoval i se slavným režisérem s
Ridleyem Scottem nebo se slavnými herci Ryanem Phillippem, Jeffem Bridgesem atd.

Další, jeho hlavní role byla jako Rich Halke v legendárním seriále
KROK ZA KROKEM (Step by Step), který byl vysílán mimochodem i u nás. Dále si zahrál např. v seriálu FULL HOUSE jako bohatý přítel D.Jeho - Nelson Burkhard. Od kroku za kroke začel natáčet pro Disney a namluvil i počítačovou hru FALLOUT 2. U Disnea mluvil třeba ve LVÍ KRÁL 2 (Kovu) nebo v pohádce TARZAN.

Nejenom že daboval a hrál ale byl i režisér jeho první
práce
režiséra byla v NICKELODEON. V současné době hlavně dabuje třeba v animovaném seriálu W.I.T.C.H jako Matt Olsen.Je ženatý s Chritine Marsden a jeho nejlepším přítelem je herec Will Friedle ( hrál třeba v Batmanovi ).

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář